تبلیغات
توتم - توصیه های ایمنی - اجتماعی
توصیه های ایمنی - اجتماعی

موضوع : چگونگی مواجهه با اتوبوس‌های تندرو (B.R.T)

  تعریف : اتوبوس‌های تندرو یکی از انواع ناوگانهای حمل‌و‌نقل شهری می‌باشند، که اصولا خطوط ویژه از "مایملک" پدریشان به‌حساب می‌آید و مشخصه دیگر آنها این است که از هر پنج ترمز راننده فقط به یکی، وآن هم به دلخواه پاسخ مثبت می دهند .

   عکس‌العمل‌های صحیح هنگام مواجهه با یک اتوبوس تندرو

(B.R.T) باتوجه به فاصله‌های مکانی مختلف :

1-      اتوبوس تندرو در فاصله 500 متری شماست؛ در این شرایط خود را به سمت یکی از جویهای دو طرف خیابان پرتاب کرده ، کف آن دراز بکشید و تا 10 بشمارید ، حال می توانید از جای خود بلند‌شده واز ادامه حیاتتان لذت ببرید!   

تبصره- چنانچه پس از آنکه خود را پرتاب کردید، احساس نمودید به جوی آب نرسیده و کف خیابان دراز کشیده اید، بجای آنکه تا 10 بشمارید ، یک "حمد" قرائت فرمائید و اکیداً چشمهای خود را باز نکنید.

2-      اتوبوس تندرو در فاصله 250 متری شماست؛ هرگز سعی نکنید که خود را از مسیر آن خارج کنید، زیرا فرصتی برای انجام این‌کار نیست . دستهارا پشت‌سر گذاشته ، هم‌جهت و دقیقاً وسط مسیر اتوبوس دراز بکشید . اگر خوش‌شانس باشید و راننده تغییر مسیر ندهد شما بین فاصله چرخها قرار‌گرفته و زنده می‌مانید، لذا کما‌کان می‌توانید از ادامه حیات خود لذت ببرید!

تبصره-  از لحظه دراز کشیدن تا عبور کامل اتوبوس به دلیل استرس و اضطراب شدید روانی احتمال بروز سکته مغزی محتمل است؛ لذا پیشنهاد می‌کنیم در این بازه زمانی خاص جهت کاهش فشارهای روانی به برخی از سوالات فلسفی و بی پاسخ تاریخ بشری فکر کنید. مانند :

نمونه الف) "‌اول مرغ بود یا تخم مرغ؟‌" 

نمونه ب) "‌اگه نه شیر داره نه […] (جایگاهی برای ارائه شیر) ، پس چه‌جوری شیرشو بردن هندستون!!؟"

3-      اتوبوس تندرو در فاصله 50 متری (یا کمتر) از شماست؛ به‌سرعت کاغذی را که قبلاً روی آن نوشته‌اید، "لطفاً پول خورد نریزید!" و در جیب خود قرار داده‌اید را بیرون آورده و با دو دست مقابل صورت خود نگه‌دارید، همزمان نیز " شل کنید "، زیرا تجربه نشان‌داده در اکثر موارد دردناک (مثل تزریق آمپول) سریعترین راه برای رسیدن به آرامش نسبی " شل کردن " است (پیشینیان نیز بر این باور بودند که: کارنیکو کردن از شل کردن است)، درادامه برای گذراندن این چندصدم‌ثانیه باهمان لحن مهربان و آشنا با خودتکرار کنید: "شل کن ، شل کن ، ..." سپس به محض شنیدن صدای ترکیدن خود بگویید: " آفرین،تموم شد!! "

توصیه های ما را اکیداً جدی نگیرید!
نویسنده :حامد --
سه شنبه 13 اسفند 1387-02:24 ب.ظآرشیو


طبقه بندی


نویسندگان


ابر برچسبها


جستجو